سرخط خبرها
خانه / اختراع / حمایت خرید و فروش اختراع

حمایت خرید و فروش اختراع

بازار فروش اختراعات ایران : اختراع : حمایت خرید و فروش اختراع :این راهنما برای اختراعات متمرکز است. با این حال، بسته به محصول مورد نظر، ممکن است حقوق مالکیت معنوی دیگری هم وجود داشته باشند که برای حمایت ویژگیهای مختلف یک محصول نوآورانه مناسب باشند، این حقوق شامل موارد زیر هستند:

 

*مدل های مصرفی : (که همچنین به اختراع های کوتاه مدت، اختراعات کوچک یا اختراع های نوآورانه معروف هستند). در بسیاری از کشورها، برخی شکلهای اختراع های جزئی یا تغییرات کوچک محصولات موجود بعنوان مدلهای مصرفی مطرح شده و تحت عنوان حقوق مرتبط با مدل های مصرفی قابل حمایت هستند.

 

*اسرار تجاری : اطلاعات سری تجاری ممکن است از حمایت طبق اسرار تجاری برخوردار شوند مادامیکه: (خرید اختراع)

-برای سایر افرادیکه با این نوع اطلاعات سرو کار دارند بطور کلی شناخته شده نباشد،

-دارای ارزش تجاری است چون سری است،

-مالک آن گامهای معقولی برداشته است تا آنرا سری نگه دارد (برای مثال محدود کردن دسترسی به این نوع اطلاعات بر اساس نیاز به دانستن و انعقاد موافقتنامه های سری بودن و عدم افشاء)

 

*طرحهای صنعتی : حق انحصاری در خصوص ویژگیهای تزئینی و زیبائی شناختی یک محصول را میتوان از طریق حمایت از طرحهای صنعتی بدست آورد که در برخی کشورها طرحهای اختراعی نامیده میشوند.

 

*علائم تجارتی : حمایت از علامت تجاری برای نشانهای متمایز کننده که صفت مشخصه دارند و برای تشخیص محصولات یک شرکت از محصولات سایر شرکتها بکار میروند حق انحصاری بوجود می آورند.

 

*کپی رایت و حقوق مرتبط : آثار ادبی و هنری اصیل با کپی رایت و حقوق مرتبط قابل حمایت هستند. حمایت تحت کپی رایت برای طیف گسترده ای از آثار شامل برنامه های رایانه ای کاربرد دارد.

 

*گونه های جدید گیاهی : در بسیاری از کشورها، پرورش دهنده گونه جدید گیاهی که الزامات جدید بودن، متمایز بودن، وحدت و ثبات را رعایت کرده باشد و دارای نام مناسب باشد میتواند به عنوان «حقوق پرورش دهندگان گیاه» مورد حمایت قرار بگیرد. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص حمایت از گونه های جدید گیاهی بهwww.upov.int مراجعه نمائید.

 

*طرح چیدمان (یا توپوگرافی) مدارهای یکپارچه : ممکن است قادر باشید برای طرح چیدمان (یا توپوگرافی) اصیل یک مدار یکپارچه که در ریز تراشه ها و تراشه های نیمه رسانا بکار میروند حمایت لازم را کسب کنید. این نوع حمایت ممکن است محصول نهائی که طرح چیدمان در آن گنجانده شده است را نیز شامل شود.

امتیاز دهی :
  • امتیاز به سایت :
  • امتیاز به آگهی ها :
  • امتیاز مخترعین :
  • امتیاز سرمایه گذاران :
5.0
درحال ارسال
امتیاز کاربر 0 (0 رای)
امتیاز نظرات 0 (0 بازدید مجدد)


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درحال ارسال

error: شما اجازه ی کپی کردن مطالب را ندارید